У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Однією з найцинічніших форм торгівлі людьми є жебракування дітей.

Деякі діти добровільно жебракують, оскільки їхні родини малозабезпечені. Проте у багатьох випадках діти вербуються та продаються з метою отримання прибутку для інших осіб, які потім часто є «наглядачами» цих дітей під час жебракування.

Відповідальності за жебракування на сьогодні в Україні нема. Є покарання лише за втягнення дорослими дітей до жебракування – це стаття 304 ККУ. Діти, що бродяжничають можуть легко стати жертвами дорослих осіб, які будуть використовувати їх у своїх корисних цілях.

Тож, якщо ви побачили дитину, яка жебракує або бродяжничає – телефонуйте одразудо поліції (102) або повідомте управління у справах дітей. Представлятися не обов’язково, але необхідно детально описати дитину і розповісти, де саме це відбувається. Якщо є можливість, дочекайтеся приїзду поліції чи представників управління у справах дітей.

Якщо ж Ви постраждали від протправних дій такого роду, телефонуйте до Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України за номером: (044) 374 37 85. Також в Україні діє Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0800505501

Кiлькiсть переглядiв: 327

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.